Pasívne investovanie

Prečo má investovanie do fondov zmysel

Pasívne investovanie patrí medzi obľúbené formy zhodnocovania kapitálu z dlhodobého hľadiska. Pokiaľ si chcete sporiť na dôchodok, alebo si odkladáte peniaze na skoršie splatenie hypotéky, časť svojho voľného kapitálu môžete investovať cez rôzne fondy, alebo ETFka. Spoločnosť LS Analytics sa dlhodobo venuje vytváraniu portfólií pre klientov a preto Vám prinášame štyri portfólia, zložené z rôznych fondov, ktoré sú vhodné pre všetky typy dlhodobých investorov.

Zopár postrehov k dotazníkom

Ako investovať?

Celý proces je veľmi jednoduchý. Prvým krokom je vyplnenie investičného dotazníka, kde zistíme Vaše znalosti a skúsenosti s investovaním, ako aj očakávané investičné ciele. Následne náš produktový špecialista zohľadní všetky faktory a odporučí vám jedno z našich investičných portfólií. Po konzultácii je možné portfólia upraviť podľa špecifických požiadaviek.

Ak potrebujete poradiť s vyplnením dotazníka, alebo sa chcete na čokoľvek opýtať, neváhajte nám zanechať Váš email v kolónke nižšie, vyplňte kontaktný formulár, alebo nám napíšte cez chat.

  Kam investovať?

  Nižšie nájdete naše portfólia, ktoré sme zostavili podľa špeciálnych parametrov.

  Konzervatívne portfólio

  Konzervatívne portfólio je určené pre investorov, ktorí neradi riskujú a preferujú nižší očakávaný výnos. Väčšinu tohto portfólia tvoria dlhopisy a akcie v tomto prípade zaberajú minoritnú váhu. Portfólio sa hodí aj pre krátkodobých investorov.

  Vyvážené portfólio

  Vyvážené portfólio je vhodné pre klientov, ktorí majú chuť riskovať, ale zároveň nechcú vidieť vo svojom portfóliu výraznejšie prepady. Na druhej strane tým však limitujú aj potenciálny dlhodobý výnos. Pomer dlhopisov a akcií v tomto portfóliu je väčšinou 50/50.

  Dynamické portfólio

  Dynamické portfólio je zložené hlavne z akcií a je vhodné pre investorov, ktorí majú dlhý investičný horizont a sú ochotní podstúpiť vyššie riziko za cenu vyššieho zhodnotenia portfólia. Zloženie portfólii je väčšinou 80/20, alebo 100/0.

  Špecifické portfólio

  Špecifické portfólio je určené pre investorov, ktorí sú ochotní podstúpiť ešte vyššiu mieru rizika, ale očakávajú väčšie výnosy ako pri dynamickom portfóliu. Špecifické portfólio je zložené iba z akcií a prevažne z technologického, alebo high momentum sektora.

  Investovanie do fondov dáva zmysel

  Pasívne investovanie do fondov je vhodné pre ľudí, ktorí nemajú čas denno denne sledovať finančné trhy, ale napriek tomu majú záujem zhodnocovať svoj majetok. Naši experti sa investovaniu venujú viac než 10 rokov, majú dostatok teoretických, ale aj praktických skúseností a táto robota ich napĺňa. Navyše, počas investovania sú Vám naši portfólio manažéri k dispozícií na akékoľvek otázky. Nemusíte sa teda báť, že vás nechajú plávať v neznámych vodách.

  MÁM ZÁUJEM INVESTOVAŤ

  ETF investovanie

  LS Analytics k tvorbe portfólií

  Prečo naše portfóliá?

  Dlhé roky praktických skúsenosti, ale aj teoretické, či štatistické poznatky našich portfólio manažérov zabezpečujú jedinečnú kvalitu pri zostavovaní investičných portfólií.  Pri výbere fondov do portfólií zohľadňujeme individuálne kvality každého fondu podľa jeho prospektu. Po dôkladnej analýze všetkých parametrov vyberieme do portfólia také, ktoré spĺňajú pomer cena/kvalita/výnos. Portfólia pravidelne monitorujeme a vyhodnocujeme. Sami máme v portfóliách zainvestované peniaze, takže daným investíciám  naozaj veríme.

  Pokiaľ potrebujete s výberom portfólia poradiť, alebo máte akékoľvek iné otázky, neváhajte nám poslať váš email v kolónke nižšie, kontaktovať nás cez formulár, alebo nám napíšte cez chat.

   “Moja obľúbená doba držania akcií je navždy. “

   Warren Buffett • Citát dňa

   “Akcie sa nakupujú kvôli očakávaniam a nie kvôli faktom.“

   Gerald Loeb • Citát dňa

   „Je oveľa lepšie kúpiť skvelú spoločnosť za férovú cenu, ako kúpiť priemernú spoločnosť za skvelú cenu.“

   Warren Buffett • Citát dňa

   „Investovanie by malo byť ako sledovať farbu schnúť alebo trávu rásť. Ak chcete vzrušenie, zájdite do kasína.“

   Paul Samuelson • Citát dňa

   „Kto sa obáva úplne každého rizika, ten by sa mal burze a akciám vyhýbať.“

   André Kostolany • Citát dňa